Publikace

MKN-O-2 Mezinárodní statistická klasifikace nemocí pro onkologii 1994, 2. vydání (česká verze)

Region:
 Česká republika
Rok:
 1994
ISBN:
 
Souhrn:

Druhé vydaní MKN-O z roku 1990 (MKN-O-2) je rozšířenou II. kapitolou (Nádory) desáté revize Mezinarodní statistické klasifikace nemocí. Tak jako MKN-O-1, i MKN-O-2 dovoluje kódovat jak topografii, tak morfologii (histologii) novotvaru. Stejně jako u MKN-9 a prvého vydání MKN-O, SZO pověřila IARC odpovědností za kapitolu Nádory v MKN-10 a revizi MKN-O. IARC si vyžádala návrhy od zainteresovaných institucí a ustanovila pracovní skupinu k posouzeni těchto doplňků a změn. Po vzoru dřívější praxe při tom spolupracoval National Cancer Institute (NCI) Spojených států. Kódový systém Kapitoly II MKN-10 je základem topografického kódu pro MKN-O-2. K označení kategorií v MKN-10 bylo použito alfanumerického systému, což znamená, že prvním symbolem každé kategorie je písmeno. Písmeno „C“ je přiděleno maligním novotvarům. V druhém vydání MKN-O sahá topografická sekce od C00 do C80. Každá trojmístná položka se dále dělí na popoložky až do počtu deseti, což se vyznačuje podúrovňovou pomlčkou za desetinnou tečkou...(viz úvod publikace)

Informace prezentované v jiných formátech

Na tomto webu jsou elektronické dokumenty dostupné v jiné než textové či hypertextové podobě. Odkazy vedoucí na tyto dokumenty jsou v textu vyznačeny příslušnou ikonou upozorňující na jiný obsah cílového odkazu. Dokumenty se vyskytují v těchto formátech:

Stáhnout Adobe Reader

K prohlížení elektronických dokumentů ve formátu PDF je nutné mít nainstalovaný ve vlastním počítači prohlížeč Adobe Reader, verze 8.0 a vyšší. Při používání starších prohlížečů nezaručujeme plnou funkčnost elektronických dokumentů. Nainstalujte si proto, prosím, potřebný prohlížeč. Novější verze si můžete stáhnout na této internetové adrese. Při prohlížení elektronických dokumentů Vám doporučujeme si vybraný soubor na svůj disk nejdříve stáhnout a potom teprve prohlížet. Pouze tituly o velikosti do 0.5 MB jsou vhodné k prohlédnutí přímo na našich stránkách. Z tohoto důvodů je u všech zveřejněných elektronických dokumentů uvedena jejich velikost v MB.

K zobrazení dokumentů s koncovkami DOC, XLS, PPT potřebujete mít nainstalovaný produkt Microsoft Office. Pokud jej však nevlastníte, stáhněte si k těmto produktům řady Office volně dostupné prohlížeče.

Stáhnout program na dekomprimaci ZIP

Některé dokumenty mohou být z důvodu velikosti komprimovány ve formátu ZIP. Na internetu je velké množství programů, které dokážou tento formát dekomprimovat.

Dokumenty ve formátu RTF

RTF dokáže zobrazit a editovat většina běžně používaných textových editorů.