Rychlé informaceAktuální informace2007

Fakultní nemocnice (využití lůžkového fondu v letech 1995 - 2006)

Autor: 
 
Číslo:
 19/07
Region:
 Česká republika
Rok:
 2007
 (0.11 MB)
Souhrn:
V České republice je 11 fakultních nemocnic, jejichž lůžkový fond představuje 25 % veškerého nemocničního lůžkového fondu. Úměrně svému lůžkovému fondu poskytují fakultní nemocnice i ¼ z celkové nemocniční péče (měřeno počtem ošetřovacích dnů), poskytnuté ovšem nejvážněji nemocným pacientům s republikovou spádovostí. Úzce specializovaná péče o tyto pacienty náleží i k finančně nejnáročnější. V roce 2006 bylo 1 fakultní lůžko využíváno v průměru 260 dní v roce, s průměrnou délkou pobytu pacienta na lůžku 7,8 dne.

Informace prezentované v jiných formátech

Na tomto webu jsou elektronické dokumenty dostupné v jiné než textové či hypertextové podobě. Odkazy vedoucí na tyto dokumenty jsou v textu vyznačeny příslušnou ikonou upozorňující na jiný obsah cílového odkazu. Dokumenty se vyskytují v těchto formátech:

Stáhnout Adobe Reader

K prohlížení elektronických dokumentů ve formátu PDF je nutné mít nainstalovaný ve vlastním počítači prohlížeč Adobe Reader, verze 8.0 a vyšší. Při používání starších prohlížečů nezaručujeme plnou funkčnost elektronických dokumentů. Nainstalujte si proto, prosím, potřebný prohlížeč. Novější verze si můžete stáhnout na této internetové adrese. Při prohlížení elektronických dokumentů Vám doporučujeme si vybraný soubor na svůj disk nejdříve stáhnout a potom teprve prohlížet. Pouze tituly o velikosti do 0.5 MB jsou vhodné k prohlédnutí přímo na našich stránkách. Z tohoto důvodů je u všech zveřejněných elektronických dokumentů uvedena jejich velikost v MB.

K zobrazení dokumentů s koncovkami DOC, XLS, PPT potřebujete mít nainstalovaný produkt Microsoft Office. Pokud jej však nevlastníte, stáhněte si k těmto produktům řady Office volně dostupné prohlížeče.

Stáhnout program na dekomprimaci ZIP

Některé dokumenty mohou být z důvodu velikosti komprimovány ve formátu ZIP. Na internetu je velké množství programů, které dokážou tento formát dekomprimovat.

Dokumenty ve formátu RTF

RTF dokáže zobrazit a editovat většina běžně používaných textových editorů.