Rychlé informaceAktuální informace2012

Nemocnost a úmrtnost na ischemické nemoci srdeční v ČR v letech 2003–2010, aktualizace

Autor: 
Číslo:
 24/12
Region:
 Česká republika
Rok:
 2012
 (0.32 MB)
Souhrn:

V roce 2010 bylo v nemocnicích v ČR zaznamenáno 75 199 případů hospitalizace pro ischemické nemoci srdce (dg. I20–I25) u 59 194 osob. Z tohoto počtu hospitalizovaných 3 104 osob v nemocnici zemřelo. Celkem na tato onemocnění v daném roce zemřelo v ČR 25 178 osob. Průměrná délka případu hospitalizace na oddělení byla 6,5 dne. Počet hospitalizací mezi roky 2003 a 2010 se snížil o jednu třetinu, úmrtnost v tomto období mírně vzrostla.

Dne 7. 12. 2012 byly v této Aktuální informaci provedeny opravy týkající se přepočtu počtu osob za skupiny diagnóz I20–I25 a I21–I22.

Klíčová slova: srdce; ischemická choroba srdeční; infarkt myokardu; angina pectoris; příčina smrti; hospitalizace.

Informace prezentované v jiných formátech

Na tomto webu jsou elektronické dokumenty dostupné v jiné než textové či hypertextové podobě. Odkazy vedoucí na tyto dokumenty jsou v textu vyznačeny příslušnou ikonou upozorňující na jiný obsah cílového odkazu. Dokumenty se vyskytují v těchto formátech:

Stáhnout Adobe Reader

K prohlížení elektronických dokumentů ve formátu PDF je nutné mít nainstalovaný ve vlastním počítači prohlížeč Adobe Reader, verze 8.0 a vyšší. Při používání starších prohlížečů nezaručujeme plnou funkčnost elektronických dokumentů. Nainstalujte si proto, prosím, potřebný prohlížeč. Novější verze si můžete stáhnout na této internetové adrese. Při prohlížení elektronických dokumentů Vám doporučujeme si vybraný soubor na svůj disk nejdříve stáhnout a potom teprve prohlížet. Pouze tituly o velikosti do 0.5 MB jsou vhodné k prohlédnutí přímo na našich stránkách. Z tohoto důvodů je u všech zveřejněných elektronických dokumentů uvedena jejich velikost v MB.

K zobrazení dokumentů s koncovkami DOC, XLS, PPT potřebujete mít nainstalovaný produkt Microsoft Office. Pokud jej však nevlastníte, stáhněte si k těmto produktům řady Office volně dostupné prohlížeče.

Stáhnout program na dekomprimaci ZIP

Některé dokumenty mohou být z důvodu velikosti komprimovány ve formátu ZIP. Na internetu je velké množství programů, které dokážou tento formát dekomprimovat.

Dokumenty ve formátu RTF

RTF dokáže zobrazit a editovat většina běžně používaných textových editorů.